MENU

Technologie stron www

Do tworzenia stron internetowych wykorzystywane są rozmaite technologie.

PHP

Obecnie język ten jest najczęściej stosowaną technologią do budowy silników stron internetowych. Jego ogromna popularność wiąże się z niemal nieograniczonymi możliwościami oraz łatwą do nauki składnią. PHP wykorzystuwane jest zarówno do tworzenia prostych funkcjonalności stron www np. wysyłania formularzy kontaktowych czy przetwarzania wprowadzanych danych, jak również do budowy ogromnych i skomplikowanych serwisów oraz portali internetowych. Język ten jest obsługiwany przez znaczną większość serwerów, a środowisko, w którym działa PHP umożliwia jego stabilną pracę. Strony zbudowane w tej technologii przeważnie są łatwe do rozbudowy i rzadko kiedy stawiają ograniczenia w tym zakresie.

PHP

HTML 5

HyperText Markup Language jest stosowany do prezentowania witryn internetowych. Wersja z numerem 5 została ukończona w 2014 roku i stanowi kolejny etap rozwoju tego języka oraz jego odmiany XHTML 1. HTML posiada bardzo duże wsparcie różnych instytucji odpowiedzialnych za rozwój technologii internetowych i ustalanie standardów oraz przeglądarek internetowych. Język ten posiada wsteczną kompatybilność, a strony w nim stworzone będą wyświetlały się tak samo w każdej przeglądarce.

HTML 5
CSS3

Arkusze stylów CSS3 dają webmasterom niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu wyglądu stron www. Odpowiadają one za sposób w jaki wyświetla się użytkownikowi każdy element witryny. Niemal każdy serwis w internecie korzysta z tego elementu lub jego starszych odpowiedników.
W naszych realizacjach bardzo dużą uwagę przywiązujemy do prawidłowej implementacji stylów CSS, ponieważ mają one wpływ na to jak strony wyświetlają się na różnych przeglądarkach. Oznacza to, że strona, która ma błędy w arkuszach stylów może wyglądać inaczej na Firefox, inaczej w InternetExplorer, a jeszcze inaczej w Chrome czy Operze. Ich prawidłową implementację w kodzie źródłowym można zweryfikować w sposób opisany w naszym FAQ.

CSS 3
Javascript

Javascript
MySQL

MySQL
jQuery

Flash

WordPress

Joomla

Prestashop

Prestashop
Quick.Cart

OpenCart

SoteShop Open